دات نت نیوک
رئیس قوه قضائیه مطرح کرد؛

عدم لایروبی یکی از علل مهم وقوع سیل/ در کنار تقصیرها باید قصورها را هم دنبال کرد


کد مطلب: 1227
  • 26 فروردین 1398
  • 13:26
  • 0 دیدگاه
  • 17 بازدید
  • Article Rating

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه عدم لایروبی و رسوب‌زدایی بر عهده وزارت نیرو است، گفت: براساس گزارش‌ها یکی از علل مهم سیل در گلستان، خوزستان و حتی در برخی مناطق دیگر کشور عدم لایروبی و رسوب‌زدایی بوده است.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با طرح این پرسش که چرا باید کشورمان کشوری حادثه‌خیز باشد اظهار کرد: بلایای طبیعی در کشورهای دیگر هم به‌وجود می‌آید اما چرا باید در کشورمان شاهد حوادث این‌چنینی باشیم.

گاهی خسارات برخی ترکفعل‌ها از فعل‌ها بیشتر است

وی تصریح کرد: علاوهبر تقصیرها باید قصورها را هم دنبال کرد و در کنار فعل‌ها باید به ترک‌فعل‌ها هم رسیدگی شود چرا که گاهی اوقات خسارات برخی ترک‌فعل‌ها و عدم انجام‌وظیفه‌ها از بسیاری از فعل‌ها بیشتر است که حتما باید مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: گاهی اوقات مسئولی به وظیفه خود عمل نمی‌کند و به این دلیل خساراتی به کشور وارد می‌شود، چرا باید این مسائل مورد پیگیری قرار نگیرد.

رئیسی اذعان کرد: چند گزارش از بخش‌های اجرایی و نظارتی کشور را در خصوص سیل مشاهده کردم که در این گزارش‌ها یکی از علل مهم  سیل در گلستان، خوزستان و حتی در برخی مناطق دیگر کشور عدم لایروبی بوده است.

وی ادامه داد: ‌عدم لایروبی و رسوب‌زدایی برعهده وزارت نیرو است و این وظیفه در قانون مشخص‌شده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مردم در راستای امداد و نجات گام برداشتند و نیروهای مسلح نیز کمک کردند که بسیار کار ارزشمندی است، یادآور شد: در رأس آن باید از مقام معظم رهبری به دلیل توجه ویژه به مردم آسیب‌دیده از سیل تشکر و قدردانی کنم.

رئیسی با تاکید بر اینکه باید اقداماتی صورت بگیرد تا تهدیداتی مانند سیل تبدیل به فرصت شود و در هیچ زمان دغدغه‌ای از این نوع نزولات آسمانی نداشته باشیم، افزود: از سازمان بازرسی کل کشور و بخش‌های قضایی می‌خواهم که مساله اجرای دقیق قانون را پیگیری کنند.

منبع خبری: پایگاه خبری حامیان ولایت

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.